Podmienky použitia káblov pre štruktúrovanú kabeláž v stavbách vo vzťahu k požiadavkám reakcie na oheň (Článok)

miv
Dátum registrácie: So Okt 14, 2017 8:26 pm

Re: Podmienky použitia káblov pre štruktúrovanú kabeláž v stavbách vo vzťahu k požiadavkám reakcie na oheň (Článok)

Príspevokod užívateľa miv » So Okt 14, 2017 8:30 pm

Dobrý deň,

mal by som otázku ohľadom funkčnosti káblov B2ca - s1, d1, a1 a to či ste nepodnikli skúšky káblov (konkrétne KE550HS23/1E-B2ca) na ich funkčnosť počas vystaveniu vplyvu ohňa, hoc nie sú tzv. funkčné, a koľko táto funkčnosť trvala (v minútach).

marcel
Dátum registrácie: Ut Sep 05, 2017 10:23 am

Re: Podmienky použitia káblov pre štruktúrovanú kabeláž v stavbách vo vzťahu k požiadavkám reakcie na oheň (Článok)

Príspevokod užívateľa marcel » Po Okt 16, 2017 10:59 am

miv napísal:Dobrý deň,

mal by som otázku ohľadom funkčnosti káblov B2ca - s1, d1, a1 a to či ste nepodnikli skúšky káblov (konkrétne KE550HS23/1E-B2ca) na ich funkčnosť počas vystaveniu vplyvu ohňa, hoc nie sú tzv. funkčné, a koľko táto funkčnosť trvala (v minútach).

Dobrý deň,
pri metalických dátových káblov pre štruktúrované kabeláže nie je možné dosiahnuť funkčnú odolnosť (fyzikálne zákony :) ).
Funkčnú odolnosť pri požiari pre vysokorýchlostné prenosové protokoly je však možné zabezpečiť použitím optických káblov, ako napr.: http://www.keline.sk/c/14/opticka-kabel ... %5B%5D=201

Milan
Dátum registrácie: Po Dec 04, 2017 9:45 am

Príspevokod užívateľa Milan » Po Dec 04, 2017 2:39 pm

dobrý deň chcem sa opýtať či trieda reakcie na oheň sa týka aj zásuviek

admin
Dátum registrácie: Pi Sep 29, 2017 11:51 am

Príspevokod užívateľa admin » Po Dec 11, 2017 9:06 am

Milan napísal:dobrý deň chcem sa opýtať či trieda reakcie na oheň sa týka aj zásuviek

Dobrý deň.
Nie, v zmysle normy STN EN 50575 trieda reakcie na oheň sa týka len káblov.

dusa
Dátum registrácie: Pi Sep 22, 2017 11:49 am

Príspevokod užívateľa dusa » St Dec 27, 2017 12:53 pm

V článku na webe jedného z dodávateľov štruktúrovaných kabeláží som sa dočítal, že káble s triedou reakcie na oheň B2ca – s1, d1, a1 predstavujú navýšenie ceny o 100% až 300% oproti cenám káblov bežne používaných do 30.6.2017. Viete mi túto informáciu potvrdiť?

miso
Dátum registrácie: Ut Sep 05, 2017 6:31 pm

Príspevokod užívateľa miso » St Dec 27, 2017 2:23 pm

dusa napísal:V článku na webe jedného z dodávateľov štruktúrovaných kabeláží som sa dočítal, že káble s triedou reakcie na oheň B2ca – s1, d1, a1 predstavujú navýšenie ceny o 100% až 300% oproti cenám káblov bežne používaných do 30.6.2017. Viete mi túto informáciu potvrdiť?

Dobrý deň.
Každá firma má právo určovať si vlastnú cenovú politiku. Toto fórum nemá za cieľ prioritne sa venovať komerčným otázkam vyplývajúcich z dodržiavania platných legislatívnych a technických požiadaviek na káble z hľadiska PBS.
Podľa našich skúseností pri zabehnutej sériovej výrobe dátových káblov s triedou reakcie na oheň B2ca – s1, d1, a1 navýšenie výrobných nákladov predstavuje zhruba 30%. Toto číslo sa môže meniť cca +/- 10% v závislosti od uplatneného know-how, použitej technológie a objemu výroby.